JanZauskaSaleziánom je od roku 1976. Prešiel takmer celé Slovensko, okrem Bratislavy , Zvolena, Žiaru nad Hronom, Novej Bane, Nitry a Trenčína. Po roku 1990 bol v Poprade, Prešove v Banskej Bystrici, v Košiciach, v Šaštíne a teraz je v Námestove.

Venuje sa mladým v krúžku zvukovej a obrazovej techniky a kinoklube. Je delegátom pre Združenie ASC a ZMP v našom námestovskom stredisku a v rámci slovenskej provincie Panny Márie Pomocnice animuje združenie ADMA. Okrem toho sa venuje mladým rodinám a ich deťom, pri tejto práci mu pomáhajú naši animátori.

Má rád futbal a všetky druhy športu napr. volejbal, lyžovanie, bežky. Rád číta a študuje a obdivuje krásy prírody.

Som tu na Orave ako ryba vo vode. Je tu veľa mladých, ktorí sú otvorení pre naše športové aj duchovné ponuky. Vážim si mladých, ktorí radi prídu na stretko, nesedia celý čas pri počítači a chcú byť s kamarátmi a zažiť niečo nové a krásne. Na rozdiel od vás, milí mladí, rád chodím do školy. Učím nábožko na ZŠ sv. Gorazda a na ZŠ na Slnečnej ulici. Veľmi rád chodím cez víkendy na duchovné obnovy so staršími a na rôzne turnaje s mladšími. Rád mám bojové hry v lese s našimi stretkami. Veľmi sa mi páčia utorkové detské sv. omše v kostole.

A čo mám najradšej? Pondelkové túlanie sa prírodou a kremeše s kávičkou na sviatky po dobrom obede.

VladoPlasekNarodil som sa v Bratislave 4.6.1981 ako najmladší z troch detí. Detstvo poznamenané zmenou komunistického režimu a s tým súvisiacim otvorením sa novým možnostiam, som prežil v Petržalke.

Často sme však chodili k starým rodičom do malej dedinky Pravotice.

V roku 1991 som nastúpil na osemročné gymnázium, kde som zmaturoval v roku 1999. V posledných dvoch ročníkoch som začal chodiť do saleziánskeho oratória, kde som sa stal animátorom. Mal som skupinku menších chalanov, učil som náboženstvo a chodil som na duchovné obnovy. Prvýkrát som sa vážne zamýslel nad saleziánskym povolaním.

V roku 1999 som začal študovať učiteľstvo matematiky a fyziky na FMFI UK a v roku 2004 som štúdium úspešne ukončil. Pracoval som ako učiteľ na viacerých školách, doktorand a ako obchodný manažér v oblasti predaja technických zariadení pre vysoké školy. V roku 2008 som odpovedal na Božie volanie a nastúpil do prednoviciátu v Bratislave a v roku 2009 do noviciátu v Poprade, kde som 15.8.2010 zložil prvé rehoľné sľuby, a tak som sa stal saleziánom. Potom nasledovali dva roky filozofických štúdií v Žiline a od 23.6.2012 som tu v Námestove. Mám rád hory, knihy, futbal a najmä nadšených a pracovitých ľudí, ktorých je tu na Orave veľa. 

 

MOJIM ŽIAKOM

Saleziáni don Bosca - Slovenská provincia spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou  "Zabezpečenie ochrany osobných údajov Rímskokatolíckou cirkvou v Slovenskej republike" k dispozícii tu. Zodpovedná osoba - kontakt.

© 2018 Saleziáni Don Bosca v Námestove.. All Rights Reserved. Designed By Creative Center