Za päť dní okolo sveta

Život uteká rýchlo a prázdniny ešte rýchlejšie, preto sme sa rozhodli deťom túto letnú chvíľku nejako spríjemniť saleziánskym prímestským táborom.

„Objav svety, kde sú Svätí!", bola téma nášho tábora. V pondelok sme sa stretli 106 detí a 40 animátorov. V prvý deň sa deti zoznámili a hrali sa hry, ktoré si pre nich pripravili ich animátori. Ďalší deň našich účastníkov čakala túra na Rio de Klin, s ktorou sa deti popasovali a na konci bol pre nich pripravený obed z lásky?. Deti zhodnotili, že vydarený deň bol aj výlet do Dolného Kubína. Pred kúpaliskom sa deti snažili vymeniť zápalku za čo najhodnotnejšiu vec. Hneď po celotáborovej hre sme sa premiestnili do strediska Aquarelax, kde nás vrelo privítala pani majiteľka. V aquaparku sme sa všetci vybláznili a zabavili. Potom sme si pripravili niečo aj pre tých tvorivejších, celý štvrtok naše deti vyrábali, piekli, tancovali a veľa ďalších kreatívnych aktivít. No v piatok ich čakala mestská hra, kde museli vyriešiť záhadu zo života svätej Bakhity.

Bodovanie dopadlo veľmi tesne a to svedčí o usilovnosti a oddanosti detí. Tábor síce skončil, no u detí nie je dôvod na smútok, lebo ich čaká 1. septembra veľkolepé otvorenie strediska.

Patrik Ončák

Saleziáni don Bosca - Slovenská provincia spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou  "Zabezpečenie ochrany osobných údajov Rímskokatolíckou cirkvou v Slovenskej republike" k dispozícii tu. Zodpovedná osoba - kontakt.

© 2018 Saleziáni Don Bosca v Námestove.. All Rights Reserved. Designed By Creative Center